Paweł Kowalski

Paweł Kowalski jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków, wykonującym ponad czterdzieści utworów na fortepian i orkiestrę: od Mozarta, Chopina, do Panufnika, Kilara oraz Góreckiego, recitale, muzykę kameralną, filmową, jazz. Pianista był pierwszym po Krystianie Zimermanie wykonawcą Koncertu fortepianowego Witolda Lutosławskiego, który zagrał w Warszawie pod dyrekcją kompozytora.

Paweł Kowalski studiował w Kolonii, w Warszawie oraz w Vancouver. Występował w 40. krajach na 4. kontynentach, we wszystkich polskich filharmoniach oraz w wielu prestiżowych salach koncertowych  na całym świecie, m.in.: w Salle Pleyel w Paryżu, Konzerthaus w Berlinie, Tonhalle w Zurychu, Casa de la Cultura w Buenos Aires i z Orquesta Sinfonica de Chile w Santiago. Brał udział w kilkunastu festiwalach europejskich.

Koncertował z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyrekcja Yehudi Menuhina, z orkiestrami radiowymi: w Berlinie, Oslo, Zagrzebiu, Katowicach i Warszawie oraz z orkiestrami filharmonicznymi w Europie. Dokonał nagrań dla radia i telewizji w wielu krajach Europy oraz nagrał płyty z utworami: Chopina, Beethovena, Brahmsa, Zarębskiego i Panufnika.