Królewskie Arkady Sztuki 2020 r.

Królewskie Arkady Sztuki 2020

7 – 29 sierpnia 2020 r.

Zamek Królewski w Warszawie

Kolejna edycja Królewskich Arkad Sztuki – festiwalu artystycznego, realizowanego przez Zamek Królewski w Warszawie od 2010 roku, stanowi wspaniałą okazję do zapoznania się z twórczością artystów teatru i muzyki, prezentujących swój kunszt w trakcie 7 występów. O różnorodności oraz atrakcyjności wydarzeń, przewidzianych w aktualnym programie, będą się mogli Państwo przekonać od 7 do 29 sierpnia br. Poszczególne występy zaaranżowano w niezwykłej scenerii Arkad Kubickiego oraz Ogrodów Zamkowych Zamku Królewskiego.


W tegorocznym programie festiwalu znajdą się m.in. prezentacje polskiego teatru plastycznego. Plenerowe widowisko o nieco szalonym dyrygencie Noe, w oryginalnej technice figur-instrumentów, przedstawi Teatr Adama Walnego. Słynący z absurdalnego humoru, obfitujący w wyszukane gesty plastyczne pantomimy Teatr Akt przestawi z kolei spektakl pt. Płonące laski 4, który w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego.

Muzyczna część projektu to propozycja koncertów instrumentalnych, instrumentalno-wokalnych oraz pokaz tańca. Artyści będą wykonywali urozmaicone tematycznie oryginalne utwory z różnych epok, improwizacje, transkrypcje i parafrazy popularnych motywów.

Rozbrzmiewające w Zamku Królewskim dźwięki muzyki dawnej oraz współczesnej przypominają  o  wieloletniej tradycji koncertów na dworze królów polskich.

Tegoroczna, muzyczna oferta przewiduje różnorodne formuły: koncert  pt. Anna Serafińska Chopin Trio w wariacjach jazzowych oraz orkiestry symfonicznej Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego i z udziałem solisty Sebastiana Aleksandrowicza, grającego na oboju, recital fortepianowy Pawła Kowalskiego, prezentację piosenki aktorskiej w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego, a także pokaz tanga, połączony z nauką tańca dla widzów.

Festiwal od dziesięciu lat stanowi platformę dialogu interdyscyplinarnego, wymiany twórczych doświadczeń czy pomysłów, nawiązywania nowych kontaktów, a także narodzin przyszłych działań artystyczno-kulturalnych. Opiera się na założeniu, że najbardziej efektywną formą współpracy między artystami są wspólne przedsięwzięcia.


Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze.

Szef Festiwalu – Tomasz Taraszkiewicz (ttaraszkiewicz@zamek-krolewski.pl)


Archiwum wydarzeń:

7 sierpnia 2020 r. - Wieczór z Teatrem Adama Walnego, spektakl Noe. Ogrody zamkowe

8 sierpnia (sobota) godz. 19.00 Wieczór z muzyką Fryderyka Chopina, Anna Serafińska Chopin Trio. Arkady Kubickiego

14 sierpnia (piątek) godz. 20.00 Wieczór z tangiem – pokaz tańca i jego nauka dla widzów. Ogrody zamkowe

21 sierpnia (piątek) godz. 20.00 Recital Zbigniewa Zamachowskiego. Arkady Kubickiego

22 sierpnia (sobota) godz. 19.00 Recital fortepianowy Pawła Kowalskiego, m.in. utwory Ludwika van Beethovena. Arkady Kubickiego

28 sierpnia (piątek ) godz. 20.00 Wieczór z Teatrem Akt Płonące laski 4. Ogrody zamkowe

29 sierpnia (sobota) godz. 19.00 Koncert orkiestry symfonicznej Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kos-Nowickiego. Arkady Kubickiego


Projekt pn. „Odtworzenie Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

UE

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy

logo

Partnerem 11. edycji festiwalu Królewskie Arkady Sztuki jest innogy Polska

partner

Partnerzy

log 2

Mecenas Zamku Królewskiego w Warszawie

kghm

Sponsorzy

 

lid

m

Patronaty

POLSKIE RADIO

STOLICA

la vie