Wieczór z recitalem fortepianowym Pawła Kowalskiego: "My favorite things", 11 sierpnia 2018 r.

Wieczór z recitalem fortepianowym Pawła Kowalskiego:

My favorite things

11 sierpnia 2018 r.

godz. 19.00

Arkady Kubickiego

W programie:

Wolfgang Amadeusz MozartSonata fortepianowa C-dur KV 330 Allegro moderato, Andante cantabile, Allegretto grazioso

Ignacy Jan Paderewski Menuet G-dur op. 14 nr 1

Fryderyk ChopinNokturn Fis-dur op. 15 nr 2, Nokturn cis-moll op. 27 nr 1, Scherzo b-moll op. 31, Mazurek e-moll op. 41 nr 2, Mazurek g-mol op. 3 nr 3, Mazurek D-dur op. 33 nr 2, Mazurek cis-moll op. 63 nr 3, Walc As-dur op. 69 nr 1, Walc cis-moll op. 64 nr 2, Walc Des-dur op. 64 nr 1

Claude Debussy Arabeska nr 2 (Clair de lune) z Suite bergamasque, La Cathédrale englutiePreludia, 1

Aleksandr SkriabinIV Sonata fortepianowa Fis-dur op. 30 Andante, Prestissimo volando


Paweł Kowalski jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków, wykonującym ponad czterdzieści utworów na fortepian i orkiestrę: od Mozarta i Chopina, do Panufnika, Kilara oraz Góreckiego, recitale, muzykę kameralną, filmową czy jazz. Pianista był pierwszym po Krystianie Zimermanie wykonawcą Koncertu fortepianowego Witolda Lutosławskiego, który zagrał w Warszawie pod dyrekcją kompozytora.

Muzyk studiował w Kolonii, w Warszawie oraz w Vancouver. Występował w 40 krajach na 4  kontynentach, we wszystkich polskich filharmoniach oraz w wielu prestiżowych salach koncertowych  na całym świecie, m.in.: w Salle Pleyel w Paryżu, Konzerthaus w Berlinie, Tonhalle w Zurychu, Casa de la Cultura w Buenos Aires i z Orquesta Sinfónica de Chile w Santiago. Brał udział w kilkunastu festiwalach europejskich.

Artysta koncertował z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyrekcja Yehudi Menuhina, z orkiestrami radiowymi: w Berlinie, Oslo, Zagrzebiu, Katowicach i Warszawie oraz z orkiestrami filharmonicznymi w Europie. Dokonał nagrań dla radia i telewizji w wielu krajach Europy oraz nagrał płyty z utworami: Chopina, Beethovena, Brahmsa, Zarębskiego i Panufnika.

Wstęp wolny

Liczba miejsc ograniczona!

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze.

Informacje: tel. (22) 35 55 170, e-mail: ttaraszkiewicz@poczta.onet.pl


Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy

log1

Partnerzy projektu

log 2

Sponsorzy

log3

Patroni medialni

log 4