Wieczór z muzyką polską w wykonaniu orkiestry Sinfonia Viva, 4 sierpnia 2018 r.

Wieczór z muzyką polską w wykonaniu orkiestry Sinfonia Viva

4 sierpnia 2018 r.

godz. 19.00

Arkady Kubickiego

Wykonawcy:

wiolonczela – Dorota Woźniak-Mocarska

orkiestra Sinfonia Viva

dyrygent – Tomasz Radziwonowicz

W programie:

Ignacy Jan PaderewskiMelodia Ges-dur op. 16 nr 2 (w opracowaniu Tomasza Radziwonowicza)

Karol Szymanowski Etiuda b-moll op. 4 nr 3 (w opracowaniu Tomasza Radziwonowicza)

Krzesimir Dębski Musica per archi

Tomasz Radziwonowicz Koncert wiolonczelowy

Grażyna BacewiczKoncert na orkiestrę smyczkową


Orkiestra Sinfonia Viva, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na polskim rynku, powstała w 1998 r. z inicjatywy Tomasza Radziwonowicza – skrzypka, solisty, kameralisty, aranżera, kompozytora i dyrygenta. Na repertuar muzyków składają się nie tylko arcydzieła muzyki poważnej, ale również opracowania muzyki filmowej, standardów jazzowych i kolęd.

Orkiestra ma na koncie występy na prestiżowych festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. w Szwajcarii, Niemczech i Hiszpanii. Jej dorobek obejmuje 50 płyt CD, w tym dwie Złote Płyty – z muzyką Waldemara Kazaneckiego i Krzysztofa Komedy, oraz Platynową za Najpiękniejsze polskie piosenki o miłości. W 2015 r. za album Oratorio la morte di San Filippo Neri Pasquale Anfossiego otrzymała prestiżową francuską nagrodę Złotego Orfeusza, przyznawaną przez L'Académie du Disque Lyrique. Ostatnia klasyczna płyta zespołu, wydana przez Polskie Radio Muzyka polska, otrzymała nominację do International Classical Music Awards 2017 w kategorii Best Collection.

W powiększonym składzie, pod nazwą Classic Entertainment, Sinfonia Viva współpracowała z legendarną brytyjską grupą Yes, z którą odbyła tournée po Europie, promując płytę Magnification.

Podczas Królewskich Arkad Sztuki artyści wystąpią już po raz szósty.

Tomasz Radziwonowicz – jedna z ciekawszych postaci polskiej muzyki klasycznej, skrzypek-solista, aranżer, kompozytor, dyrygent i założyciel kwintetu smyczkowego I Solisti di Varsavia oraz orkiestry Sinfonia Viva. Po ukończeniu w 1978 r. Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Ireny Dubiskiej, pracował w Filharmonii Narodowej. W latach 1981–1982 był solistą i II koncertmistrzem Filharmonii w Las Palmas, gdzie założył kwintet smyczkowy Camerata Musica Viva i rozwijał solową działalność koncertową. W roku 1987 wraz z bratem Karolem Radziwonowiczem podczas Dni Muzyki Henryka Wieniawskiego wykonał prawykonanie Sonaty na skrzypce i fortepian Józefa Wieniawskiego.

Z kwintetem I Solisti di Varsovia rozpoczął czynną działalność koncertową w kraju i za granicą oraz nagraniową dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. We współpracy z muzykami nagrał siedem albumów, m.in. komplet  dzieł Fryderyka Chopina na fortepian i orkiestrę w opracowaniu na kwintet smyczkowy, za co otrzymał  nominację do nagrody Fryderyk 1998 w kategorii Muzyka Kameralna.

Prestiżowe nagrody i wyróżnienia przyznawane Sinfonii Viva zaowocowały wieloma koncertami w Polsce i za granicą. Tomasz Radziwonowicz jest jednym z najbardziej aktywnych propagatorów polskiej kultury w kraju i za granicą. Interesuje się szeroko pojętą sztuką muzyczną we wszystkich jej aspektach i odmianach. Jest autorem najróżniejszych opracowań muzyki poważnej i rozrywkowej oraz kolęd i standardów jazzowych. Do jego ostatnich kompozycji należą: Koncert na wiolonczelę i smyczki, Koncert skrzypcowy oraz 3 Pieśni do słów Karola Wojtyły, Antyfona na sopran, chór mieszany i dziesięć instrumentów smyczkowych w ramach projektu Missa notturna z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Wstęp wolny

Liczba miejsc ograniczona!

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze.

Informacje: tel. (22) 35 55 170, e-mail: ttaraszkiewicz@poczta.onet.pl


Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy

log1

Partnerzy projektu

log 2

Sponsorzy

log3

Patroni medialni

log 4