12 września 2021 r. – Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Koncert stypendystów Programu "Zdolni" Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

12 września (niedziela) 2021 r., godz. 12.00

Sala Koncertowa

Z wielką radością informujemy, że pierwszy powakacyjny koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Na chętnych czekają zaproszenia, które można odebrać w biurze Funduszu lub po wcześniejszej rezerwacji w dniu koncertu na Zamku. Bilety również można nabyć w kasie Zamku Królewskiego. Ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc jest ograniczona.

Równocześnie koncert będzie można obejrzeć, także na żywo, na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci:

W programie:

Bach, Czajkowski, Debussy, Faure, Grieg, Kusjakow, Marcello, McKee

Wystąpią:

Maciej Ochwat – akordeon; Hanna Rogoża – skrzypce, Hanna Holeksa – fortepian; Jagna Słocińska – wiolonczela, Magdalena Malarczyk- Stempniewicz – fortepian; Mateusz Zimnik – trąbka, Adam Greń – fortepian


Maciej Ochwat

Maciej Ochwat – 18-letni akordeonista, absolwent PSM I stopnia im. Witolda Lutosławskiego oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle. Od października rozpocznie naukę w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali akordeonowych, m.in.: Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Centrum Edukacji Artystycznej (2021), tytuł Laureata na Festiwalu Muzyki Akordeonowej "Harmonia espressiva" im. prof. Jerzego Jurka w Sochaczewie (2019, 2021), II miejsce na 25. Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (2018), wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie (2021) i Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym "Accordion Star" w Stanach Zjednoczonych (2021). W maju tego roku, w ramach cyklu koncertów "Prezentacje", wystąpił z recitalem solowym w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Za swój dorobek artystyczny otrzymał m.in. dwukrotnie Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego (2019, 2020), Stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (2021), Stypendium Artystyczne im. Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza (2020). W 2020 roku dołączył także do grona stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Hanna Rogoża

Hanna Rogoża – 18-letnia skrzypaczka, uczennicaPOSM II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu w klasie profesor Kariny Gidaszewskiej. Jest laureatką konkursów o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim m.in.: X Internationaler Violinwettbewerb w Schloss Zell an der Pram w Austrii (1 miejsce), 12 ARS NOVA Trieste International Music Festival –premio Paolo Spincich (1’ Premio Assoluto), IV Concorso Musicale Internazionale MELOS w Rzymie (1 miejsce), Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Skrzypków pamięci Aleksandry Januszajtis w Gdańsku (2 miejsce oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie fantazji Telemanna). Od kwietnia 2015 do 2017 roku była członkiem Lusławickiej Orkiestry Talentów w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego. Koncertuje w kraju i za granicą (m.in. Włochy, Niemcy). Występowała jako solistka z Filharmonią Zielonogórską w ramach festiwali Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki oraz Dni Muzyki nad Odrą, w Auli UAM, w Zamku Książ, na Zamku Królewskim w Warszawie oraz w Watykańskim Konserwatorium Muzycznym. Brała udział jako solistka w cyklu koncertów w Hamburgu oraz Geesthacht z orkiestrą kameralną oraz ze studentami Johannes Brahms Konservatorium w Hamburgu. W czerwcu 2020 roku występowała na międzynarodowym festiwalu online „Young Classic Dialog Berlin”. Za całokształt osiągnięć artystycznych została laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska. Jest również wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Poznania, Prezydenta Zielonej Góry, Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej. Od roku 2016 jest objęta programem Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Jagna Słocińska

Jagna Słocińska – 18-letnia wiolonczelistka, absolwentka POSM II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie dr hab. Tomasza Lisieckiego. Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, jej ostatnie osiągnięcia to m.in. III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Jana Vychytila w Pradze (2020), II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (2019), III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym „Młody Polski Wiolonczelista” w Bochni (2019). Uczestniczka Mistrzowskich Kursów Wiolonczelowych w Szamotułach, Jesiennych Mistrzowskich Kursów Muzycznych w Poznaniu i Zimowej Akademii Muzyki w Lusławicach, na których kształciła się pod okiem wybitnych profesorów takich jak prof. Kazimierz Michalik, prof. Roberto Trainini, prof. Tomasz Strahl i prof. Maciej Mazurek. Od 2019 roku jest członkinią tria fortepianowego Eterno Piano Trio wraz z Mileną Pioruńską i Marią Kierzkowską. Trio występowało m.in. na Festiwalu im. Philippa i Xavera Scharwenków oraz na XII Międzynarodowym Festiwalu „Muzyka na Szczytach” w Zakopanem. Od 2018 roku jest stypendystką Fundacji Pro Cello, a od 2020 roku Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Mateusz Zimnik

Mateusz Zimnik – 18-letni trębacz, uczeń szóstej klasy POSM II stopnia im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie Rafała Dudka. Naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku 7 lat w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach. Solista i kameralista, członek dwóch zespołów kameralnych: tria ForteFortePiano oraz kwintetu blaszanego Burning Brass.Jest laureatem konkursów jako solista i kameralista. do jego ostatnich osiągnięć należy m.in.: I miejsce wMiędzynarodowym Konkursie Muzycznym “Opus 2021” w Krakowie, I miejsce wInternational Online Sopravista Festival “Future Stars” we Włoszech, II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych im. B. Strawy i F. Krzemińskiego w Lublinie oraz wyróżnienie w XV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Jaśle, Grand Prix z kwintetem blaszanym

Burning Brass oraz I miejsce z triem fortepianowym ForteFortePiano w Fanfares of Lviv Competition 2021, III miejsce z kwintetem blaszanym Burning Brass oraz wyróżnienie z triem fortepianowym ForteFortePiano w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej KraCamera w Krakowie. Od 2020 r. jest podopiecznym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Młodzi Wirtuozi to projekt od lat realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.

Partnerzy:

logotypy