27 sierpnia – Fin Amor, Teatr Ewolucji Cienia

Fin Amor

spektakl w wykonaniu Teatru Ewolucji Cienia

27 sierpnia (piątek), godz. 20.00

Fin Amore to osadzona w realiach średniowiecza historia miłości Jego i Jej – rycerza i damy. By zasłużyć na względy wybranki serca, On musi pokonać długą drogę pełną trudów i wyrzeczeń związanych z koniecznością sprostania wymogom kodeksu rycerskiego. W spektaklu nie chodzi jednak o przedstawienie jeszcze jednej historii o miłości, ale o zwrócenie uwagi widza na jej uniwersalność i ponadczasowość. Twórcy doszli bowiem do wniosku, że wzór miłości dwornej, jaki powstał w XII wieku i został utrwalony w dobie romantyzmu, przetrwał do dziś, stając się wyznacznikiem pojmowania miłości w obrębie kultury europejskiej.

Teatr Ewolucji Cienia z Poznania istnieje od 2008 roku. Jego założycielami są Wioletta i Sławomir Dadej, specjalizujący się w nurcie "physical theatre" i w nurcie teatru plastycznego. Twórcy starają się w swoich scenicznych opowieściach kłaść nacisk przede wszystkim na człowieka i relacje międzyludzkie, unikając przesady w wykorzystaniu rekwizytów i dekoracji. Dlatego ich spektakle cechuje niemal asceza scenograficzna przy jednoczesnej dużej dynamice scen opartych na rytmie i ekspresji aktorów oraz na ilustrującej akcję muzyce.

Teatr prezentuje swoje spektakle w kraju i za granicą na międzynarodowych festiwalach teatralnych, jak m.in.: Sommerwerft we Frankurcie nad Menem, Biała Wieża w Brześciu na Białorusi, Yalla Yalla w Betlejem w Palestynie, a także największy w Europie festiwal kultury średniowiecznej w Selb w Niemczech.

Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu Królewskie Arkady Sztuki 2021.

Wstęp bezpłatny

Podczas wszystkich wydarzeń festiwalowych obowiązuje stosowanie się do zasad bezpieczeństwa epidemicznego, w tym noszenia maseczek przez cały czas trwania wydarzenia.

Poszczególne spektakle i warsztaty trwają do 60 minut

Wydarzenia dla dzieci przeznaczone są dla uczestników powyżej 5 lat

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze

Informacje: tel. (22) 35 55 170, e-mail: ttaraszkiewicz@zamek-krolewski.pl


Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy

Organizatorzy:

log1

Mecenas Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum:

kghm

Partnerzy projektu:

Sponsor:

Patroni medialni: