Partnerzy Ogrodów zamkowych


AL-KO oficjalny Partner Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie

Jubileusz 90- lecia firmy AL-KO, który obchodzimy w 2021 roku, to podsumowanie 90 lat pracy, nad zdobywaniem doświadczenia, kompetencji i rozwijania innowacyjnych produktów. Od czasu założenia firmy w 1931 roku, naszym celem zawsze było i jest podążanie z duchem czasu oraz opracowywanie produktów i rozwiązań, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby klientów – teraz i w przyszłości.

logo

Nowoczesne i inteligentne urządzenia tworzone są specjalnie z myślą o wymaganiach współczesnego rynku sprzętu do pracy w małych, ale i dużych ogrodach, nawet tak wymagających, jak Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie.

Zgodnie z mottem firmy „Quality for Life” zawsze pracujemy z wyraźnym poczuciem odpowiedzialności za człowieka i naturę. Naszą misją, jako wiodącego producenta sprzętu do lasu i ogrodu jest koncentrowanie się, na indywidualnych potrzebach użytkowników i oferowaniu rozwiązań, które pozwalają wykonywać pracę w ogrodzie jeszcze bardziej komfortowo za pomocą nowych, inteligentnych technologii.

Dzięki naszej szerokiej, międzynarodowej kampanii telewizyjnej i internetowej, znacznie wzrosła rozpoznawalność i wiarygodność marki AL-KO, jako solidnego i rzetelnego partnera, nie tylko dla użytkowników indywidualnych, ale i dla firm zajmujących się profesjonalnie pielęgnacją terenów zielonych.

Jednymi z najbardziej wymagających, w pielęgnacji terenów zielonych, są boiska piłkarskie. Doświadczenia, które zdobyliśmy na boiskach, na których swoje mecze rozgrywają drużyny z Bundesligi, z powodzeniem wykorzystujemy w Ekstraklasie, we współpracy z Wartą Poznań.

Zdobyte kolejne doświadczenia pozwalają nam, z dumą zmierzyć się w 2021 roku z kolejnym wyzwaniem, jakim jest współpraca z tak niezwykłym i wymagającym Partnerem jakim są Ogrody Zamku Królewskiego, gdzie roboty koszące Robolihno®­ zadbają o trawniki, niedawno urządzonych terenów zielonych.

Cieszymy się bardzo, że setki tysięcy odwiedzających, co roku Ogrody Zamku Królewskiego będą mogły przekonać się osobiście, jak doskonałe efekty pielęgnacji trawy zapewniają produkty AL-KO i że taką jakość mogą przenieść do swoich ogrodów.

log

W centrum wydarzenia: Robot koszący Robolinho®.

Pomocnik ogrodnika oznacza nowy styl pracy w ogrodzie: inteligentny, innowacyjny, komfortowy.

Więcej o AL-KO: https://alko-garden.pl/


ParkM oficjalny Partner Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie

Park–M to wykonawca prac związanych z formowaniem i pielęgnowaniem zabytkowych boskietów grabowych rosnących w Ogrodach Królewskich w Warszawie.

Niepowtarzalny klimat panujący w odnowionych ogrodach przy Zamku Królewskim w Warszawie to zasługa m.in. rekonstrukcji zabytkowego drzewostanu. Zabiegi tegorocznego uformowania i odmłodzenia przedwojennych boskietów grabowych powierzono ekspertom z Park – M. Firma, będąca liderem rynku krajobrazu, obok historycznych obiektów ogrodowych specjalizuje się w projektowaniu ogrodów oraz produkcji wysokiej jakości roślin.

Przy współpracy z Inwestorem eksperci wykonali profesjonalne cięcia drzew zgodnie z oczekiwaniami konserwatora zabytków i z uwzględnieniem wizji, jaka przyświecała planom architekta Adolfa Szyszko-Bohusza. Utrzymanie formowanych boskietów z lat 30. XX wieku jest dużym wyzwaniem i polega na precyzyjnej pielęgnacji grabowych szpalerów w sposób pozwalający na utrzymanie ich regularnej i eleganckiej formy. Cały proces przebiegał na kanwie założeń projektu Natura 2000, z poszanowaniem zasad ochrony krajobrazu.

Corocznie pielęgnacji zostają poddane  boskiety grabowe o imponującej wysokości 6,5 metra ułożone  w formie szpaleru, na długości ok. 1700 metrów. Rewitalizując Ogród Dolny i jego boskiety obok odtworzenia monumentalnych i wiekowych drzew niezbędne okazały się nowe, uzupełniające nasadzenia. W ramach historycznie wyznaczonych wzorów dosadzono nowe drzewa, które już w tym momencie harmonijnie komponują się z zachowanym i odnowionym drzewostanem.

Boskiety grabowe prezentują się najlepiej wtedy, kiedy są starannie przycinane i formowane. Dlatego, by zachować ich strukturę i nienaganną kondycję Park M, kolejny raz podjął się tego trudnego zadania.

Rewaloryzacja obiektu oraz dalsza współpraca z wykonawcą projektu pozwalają wierzyć, że boskiety grabowe będą dobrze zaopiekowane i utrzymają swoją perfekcyjną formę i historyczną wartość. Boskiety są, podobnie jak przed laty charakterystycznym znakiem rozpoznawczym najbliższego otoczenia Zamku Królewskiego w Warszawie.

Więcej o Park-M: www.park-m.pl


Mower oficjalny Partner Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie

Mower Sp. z o.o. w Piasecznie to autoryzowany diler wiodących marek w dziedzinie zarządzania przestrzenią zieloną, w tym Husqvarna, Honda, Cramer i Wacker Neuson.

logo

Ta prężnie rozwijająca się i pełna zaangażowania firma prezentuje maszyny i urządzenia do pielęgnacji trawników i ogrodów o najwyższej jakości, charakteryzujące się niezrównaną wydajnością, a przede wszystkim zapewniające wysoki poziom komfortu użytkowania. Mając zaś na szczególnej uwadze dobro przyrody i rozumiejąc konieczność jej ochrony, w ofercie Mower Sp. z o.o. znajduje się również szeroki wachlarz produktów zapewniających maksymalną redukcję zanieczyszczeń oraz minimalną ingerencję w środowisko naturalne.

Wszystkie urządzenia dostępne w ofercie firmy odznaczają się innowacyjnością zastosowanych w nich rozwiązań, które umożliwiają perfekcyjne wykonanie każdego powierzonego im zadania. Maszyny te intuicyjnie dopasowują się do użytkownika oraz terenu, a dzięki oryginalnemu projektowi, cieszą oczy całej rodziny, stanowiąc nowoczesny i przyjazny środowisku element ogrodu, z najwyższą precyzją zapewniający jego nieustannie estetyczny wygląd.

Więcej o Mower: https://mower.pl/

logo


Emeralld oficjalny Partner Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie

W sezonie 2020 w utrzymaniu jakości trawników i roślin w królewskich Ogrodach pomaga firma Emeralld.

emeralld

Emeralld to pasja służąca ogrodom historycznym, parkom i obiektom sportowym, opierająca się na pracy w zgodzie z naturą. Wyselekcjonowane nasiona traw gazonowych, nawozy organiczne, specjalistyczny sprzęt do przygotowania i pielęgnacji terenów zielonych to gwarancja piękna i zdrowia, tryskającego niczym woda ze źródła. Zamkową enklawę zieleni i miejsce odpoczynku tworzymy wspólnie, z uwzględnieniem zasad ekologii i zrównoważonego rozwoju. Innowacyjne produkty zawierają naturalne substancje czynne,  m.in. kwasy humusowe, trichodermę oraz zeolit.

Emeralld to kompleksowa oferta rozwiązań i produktów skierowana do użytkowników prywatnych i profesjonalistów.

Więcej o Emeralld

logo